JSME SPORTOVNÍ KLUB MK KLADNO

Vítáme Vás na stránkách Sportovního klubu MK Kladno. Tento klub byl založen v srpnu 2010 a věnuje se zejména rozvoji mladých sportovců v oblasti aerobiku. Za svou krátkou existenci jsme stihli nasbírat již řadu úspěchů. Kvalitní zázemí a odborné vedení našich trenérů značně pomáhá k dosažení našich úspěchů.

Nejsme ovšem jenom sportovní klub zabývající se vrcholovým  sportem.  Zároveň se snažíme probudit v dětech pozitivní vztah ke sportu a k pohybu. Jak při závodech, tak při trénincích je vyžadováno maximální úsilí a co nejlepší výkon. Naši svěřenci se pravidelně zúčastňují republikových a mezinárodních závodů ve všech kategoriích a soutěžních disciplínách. Mezi našimi závodníky najdete jak mistryně České republiky, tak i mistryně světa.  Protože společně trávíme spoustu času v tělocvičně, jde nám také především o vytvoření příjemného prostředí, kde budujeme nejen týmového ducha, ale často i pevné přátelské vztahy. Součástí tréninkového plánu jsou i sportovní soustředění a různá exhibiční vystoupení. 

Trénujeme na 5. základní škole v Kladně, Moskevská 2929. Tréninkové jednotky probíhají v tělocvičně a v zrcadlovém baletním sále. Máme zde výborné podmínky. K dispozici je i venkovní hřiště na atletiku. 

Pořádáme nejrůznější vystoupení, akce pro děti i soustředění, na kterých se věnujeme jak sportu, tak především hrám v přírodě, turistice i dalším tvůrčím činnostem.

Základy pohybové výchovy, gymnastiky, atletiky, baletu a aerobiku se učí děti v našich hodinách již od 2 let. Postupnou cestou přecházejí od nejnižších výkonnostních tříd, až po ty nejvyšší. Věnujeme se pódiovým skladbám, fitness týmům ( aerobik i step) a nejsložitější formě, což je sportovní aerobik. S rostoucím věkem dětí a rozvojem jejich pohybových schopností se začlení do vyhovujících družstev. Své místo u nás najdou i děti, které se závodů zúčastňovat nechtějí, ale chodí si 1x až 2x týdně zacvičit pouze pro radost a to, co se naučily ukazují různými vystoupeními na akcích MK klubu.  

Nově jsme otevřeli, v dnešní době tolik oblíbené, hodiny hip hopu: street, dance a funky .

Od září 2014 do června 2020 jsme působili ve Sportovní hale v Kyšicích. Od září 2020 přesouváme naše kurzy do T.J. Sokol Unhošť. Nabízíme zde aerobik pro děti od 8 do 16 let a všeobecnou pohybovou průpravu Děti na startu. Základem našich kurzů je radost z pohybu a pravidelná fyzická činnost. Děti trénují 1x až 2x týdně.