O nás

JSME SPORTOVNÍ KLUB MK KLADNO

Vítáme Vás na našich stránkách. Sportovní klub MK Kladno byl založen v srpnu 2010 a věnuje se zejména rozvoji mladých sportovců v oblasti aerobiku. Během svého působení jsme stihli nasbírat již řadu úspěchů a to nejen díky kvalitnímu a širokému zázemí, ale především také díky odbornému vedení našich trenérů. 

Nejsme ovšem jenom sportovní klub zabývající se vrcholovým sportem. Zároveň se snažíme probudit v dětech pozitivní vztah ke sportu a k pohybu. Naši svěřenci se pravidelně zúčastňují republikových a mezinárodních závodů ve všech kategoriích a soutěžních disciplínách. Mezi našimi závodníky najdete jak mistryně České republiky, tak i mistryně světa a Evropy. Protože společně trávíme spoustu času v tělocvičně, jde nám také především o vytvoření příjemného prostředí, kde budujeme nejen týmového ducha, ale často i pevné přátelské vztahy. Součástí tréninkového plánu jsou i letní a zimní soustředění a různá exhibiční vystoupení. Pořádáme také akce pro rodiče nebo speciální dětské sportovní dny. V průběhu letních prázdnin organizujeme vždy dva příměstské sportovní kepmy, které jsou pro děti od 5ti do 16ti let.  

Naše hlavní působiště je  na 5. základní škole v Kladně, Moskevská 2929. Tréninky probíhají v tělocvičně a v zrcadlovém baletním sále. K dispozici nám je spousta cvičebního náčiní nebo také venkovní hřiště na atletiku. 

Od září 2020 jsme zde také otevřeli oblíbenou všeobecnou pohybovou průpravu DĚTI NA STARTU, kde děti rozvíjejí základy gymnastiky, atletiky, práce s míčem a dalších her.  Tento kurz je určen pro děti od 4 let.

Pro nejmenší dětičky ( 2,5 roku až 4 ) máme kurz PIDI DĚTI

Další rozvoj pohybových vzorců pro správné cvičení aerobiku se učí děti v našich hodinách již od 6ti let. Postupnou cestou přecházejí od nejnižších výkonnostních tříd, až po ty nejvyšší. Věnujeme se pódiovým skladbám, fitness týmům ( aerobik i step) a nejsložitější formě, sportovnímu aerobiku. S rostoucím věkem dětí a rozvojem jejich schopností se začlení do vyhovujících družstev. Své místo u nás najdou i děti, které se závodů zúčastňovat nechtějí, ale chodí si 1x až 2x týdně zacvičit pouze pro radost a to, co se naučily, předvádějí na vystoupeních našeho klubu.

Od září 2014 do června 2020 jsme působili ve Sportovní hale v Kyšicích. Od září 2020 jsme z důvodu větší kapacity přesunuli naše kurzy do T.J. Sokol UNHOŠŤ. Nabízíme zde aerobik pro děti od 7 do 16 let a všeobecnou pohybovou průpravu Děti na startu od 3 let. Děti zde trénují 1x týdně.  

Od února 2020 působíme také  v Komunitním centru na DOKSÍCH u Kladna. Kurzy aerobiku jsou pro děti od 6ti let. Tréninky probíhají 1x týdně.

Dále jsme od září 2020  otevřeli kurzy aerobiku pro děti v PRAZE NA ZLIČÍNĚ. Tréninky probíhají v ZŠ na Zličíně. Děti trénují 1x až 2x týdně.