MK KLADNO

O nás

JSME SPORTOVNÍ KLUB MK KLADNO

Vítáme Vás na stránkách Sportovního klubu MK Kladno. Tento klub byl založen v srpnu 2010 a věnuje se zejména rozvoji mladých sportovců v oblasti aerobiku. Za svou krátkou existenci jsme stihli nasbírat již řadu úspěchů. Kvalitní zázemí a odborné vedení našich trenérů značně pomáhá k dosažení našich úspěchů.

Nejsme ovšem jenom sportovní klub zabývající se vrcholovým sportem. Zároveň se snažíme probudit v dětech pozitivní vztah ke sportu a k pohybu. Jak při závodech, tak při trénincích je vyžadováno maximální úsilí a co nejlepší výkon. Naši svěřenci se pravidelně zúčastňují republikových a mezinárodních závodů ve všech kategoriích a soutěžních disciplínách. Mezi našimi závodníky najdete jak mistryně České republiky, tak i mistryně světa. Protože společně trávíme spoustu času v tělocvičně, jde nám také především o vytvoření příjemného prostředí, kde budujeme nejen týmového ducha, ale často i pevné přátelské vztahy. Součástí tréninkového plánu jsou i sportovní soustředění a různá exhibiční vystoupení.

Trénujeme na 5. základní škole v Kladně, Moskevská 2929. Tréninkové jednotky probíhají v tělocvičně a v zrcadlovém baletním sále. Máme zde výborné podmínky. K dispozici je i venkovní hřiště na atletiku.

Pořádáme nejrůznější vystoupení, akce pro děti i soustředění, na kterých se věnujeme jak sportu, tak především hrám v přírodě, turistice i dalším tvůrčím činnostem.


Od září 2020 jsme otevřeli na 5.zš oblíbenou všeobecnou pohybovou průpravu DĚTI NA STARTU. Tento kurz je určen pro děti od 4 let. Pro nejmenší dětičky ( 2,5 roku až 4 ) máme kurz PIDI DĚTI

Základy pohybové výchovy, gymnastiky, atletiky, baletu a aerobiku se učí děti v našich hodinách již od 6ti let. Postupnou cestou přecházejí od nejnižších výkonnostních tříd, až po ty nejvyšší. Věnujeme se pódiovým skladbám, fitness týmům ( aerobik i step) a nejsložitější formě, což je sportovní aerobik. S rostoucím věkem dětí a rozvojem jejich pohybových schopností se začlení do vyhovujících družstev. Své místo u nás najdou i děti, které se závodů zúčastňovat nechtějí, ale chodí si 1x až 2x týdně zacvičit pouze pro radost a to, co se naučily ukazují různými vystoupeními na akcích MK klubu.

Od září 2014 do června 2020 jsme působili ve Sportovní hale v Kyšicích. Od září 2020 jsme přesunuli naše kurzy do T.J. Sokol Unhošť. Nabízíme zde aerobik pro děti od 8 do 16 let a všeobecnou pohybovou průpravu Děti na startu. Základem našich kurzů je radost z pohybu a pravidelná fyzická činnost. Děti trénují 1x až 2x týdně.

Od února 2020 působíme v Komunitním centru na Doksích u Kladna. Kurzy aerobiku jsou pro děti od 6ti let. Tréninky probíhají 1x až 2x týdně.

Od září 2020 jsme otevřeli kurzy aerobiku pro děti v Praze na Zličíně. Tréninky probíhají v ZŠ a MŠ na Zličíně.