MK Kladno v kladenských novinách :), souhrn MČR 2018

Na druhou polovinu závodní sezony jsme se aerobikový klub MK Kladno začal připravovat již na začátku srpna na prvním soustředění po letních prázdninách v Jesenici u Rakovníka. Pro děvčata bylo výzvou, že se MČR koná měsíc po ukončení letních prázdnin, a šly od začátku do tréninků naplno.

Na šampionátu pak jako první závodila kadetská singlistka Johanka Neumannová, která se umístila na 19. místě. V této kategorii startují špičkové závodnice a pro Johanku byla čest, že si s nimi může změřit síly a nechat se jimi jak inspirovat, tak motivovat.

Druhá si prošla finálovým kolem děvčata z týmu ATS ve věkové kategorii 10,51 až 13,50 let. Holčičky skončily s choreografií na téma “Pouliční gang” na pátém místě a vzhledem ke konkurenci byly s umístěním spokojené.

Dále MK Kladno reprezentovala dvě družstva v kategorii kadetů: duo a performance aerobik. Duo, jehož členkami byly Adéla Veselá a Ema Klucová, skončilo taktéž na pátém místě. „I když jsme si přály, aby byl výsledek lepší, smutné jsme nebyly. Máme v plánu zapracovat na našich rezervách a opět další sezónu bojovat tělem i duší,“ burcuje šéfka klubu Michaela Diviš Kottnerová, který vede dívky spolu se Sabinou Škrabskou.

Obě měly obrovskou radost z umístění kadetského performance aerobiku (Johana Neumannová, Adéla Veselá, Ema Klucová, Barbora Kindlová, Erika Hadrbolcová, Marie Lukavská). Holky předvedly, že vše, co se dělá s láskou a zapálením pro věc, jde, a poprvé v této sezóně vystoupaly na bednu a odnesly si z MČR bronzovou medaili.

Poslední tým, který se MČR za MK Kladno klubu účastnil, byl juniorský performance aerobik (Denisa Zadáková, Kateřina Markupová, Tereza Zíková, Aneta Strejčková, Tereza Koderová). V této kategorii hořel celou sezónu veliký boj mezi třemi týmy, které se střídaly o 3.,4. a 5. místo, takže bylo jasné, že zde bude záležet opravdu na detailech. Děvčata nakonec skončila čtvrtá a ač si přála místo třetí, tak si všechna tři závodní kola na krásném místě a s krásnou atmosférou naplno užila.
Zdroj: https://kladensky.denik.cz/ostatni_region/radost-mk-kladno-vysperkovala-medaile-pro-kadetky-20181015.html