Vezeme 3. místo z nominačního závodu v Ostravě 2018

Jednalo se o druhý nominační závod, z kterého vyvstali reprezentanti na květnové mistrovství Evropy v Karlových Varech. Mezi juniory bude Kladnomimo jiné reprezentovat pětičlenný tým Michaely Diviš.

Obrovská radost z konečně podařeného výkonu týmu ve složení Denisa Zadáková, Aneta Strejčková, Kateřina Markupová, Tereza Koderová a Tereza Zíková – 3. místo Fitness Aerobik Performance (14-16 let) RIO a nominace na ME pohltila Sportovní klub MK Kladno.

„Teď musíme makat ještě víc,“ burcuje své svěřence trenérka a vedoucí klubu Michaela a přidává další ostravský úspěch svých závodníků – krásné druhé místo vybojovala pódiová skladba Pouliční Gang (ATS 11-13 let). „Nominace bohužel o fous utekla Emě Klucové a Adéle Veselé. V Ostravě přesto děvčata získala krásnou bronzovou medaili v kategorii Dua (11-13 let).“

Hezký výkon podle Diviš předvedla i Johanka Neumannová v kategorii ženy 11-13 let. Ve velké konkurenci získala krásné 19. místo. „Sestava se tentokrát moc nepovedla našemu kadetskému fitness aerobiku – Roztleskávačky a holky zůstaly pod branami finále na 7. místě. Zlepšíme, co se dá a budeme bojovat ještě na posledních jarních závodech I. VT v Semilech, které jsou nominačními na mistrovství světa, které se uskuteční na podzim v Holandsku,“ plánuje.

Sportovní klub MK Kladno, který založila v r.2010 Míša Kottnerová (nyní Diviš), se neustále rozrůstá, jeho závodníky tak může veřejnost vidět na všech závodech pořádaných Českým svazem aerobiku a fitness Fisaf od III. až do I. výkonnostní třídy a také na ligových závodech KK-Aerobiku Žij pohybem.

„Hlavní sídlo máme na 5. Základní škole v ulici Moskevská na Kladně, ale už čtvrtým rokem působíme i ve Sportovní hale v Kyšicích. Tuto pobočku jsme otevřeli pro děti z okolí Kladna a probíhá zde přípravka dětí od 3 let,“ dodává úspěšná vedoucí klubu, jejíž pravou rukou je trenérka Sabina Škrabská. Především díky ní se rozrostly kyšické kurzy. 

Jitka Švihálková
Zdroj: https://kladensky.denik.cz/ostatni_region/ostrava-se-povedla-i-kvintetu-mk-kladno-20180501.html