SPORTOVNÍ KLUB MK KLADNO PŘIVEZL Z MISTROVSTVÍ EVROPY VŠECHNY DRUHY CENNÝCH KOVŮ

22. – 26.6. 2011 proběhlo v italském Turíně Mistrovství Evropy ve sportovním aerobiku a fitness aerobiku. Tohoto šampionátu se zúčastnili závodníci ze všech koutů Evropy ve všech věkových kategoriích. Mezi nejúspěšnější kladenský klub patřil Sportovní klub MK Kladno, který přivezl jednu zlatou, jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili. Titul Mistra Evropy v juniorské kategorii získal Tomáš Posekaný. Své prvenství si držel ve všech závodních kolech a ve finále nedal svým konkurentům šanci díky svému bezchybnému výkonu. Stříbrnou medaili vybojoval juniorský pár ve složení Kristýna Loušová a Tomáš Posekaný. Zlatou medaili získal juniorský pár z Německa. „ První dvě kola se Kristýně s Tomášem moc povedla, ale po drobné chybě, kterou udělal Tomáš ve finále, jsem měla obavy, že budeme až třetí. Naštěstí to rozhodčí viděli jinak než já.“ , říká s úsměvem trenérka Michaela Kottnerová. Svou premiéru na mezinárodním poli měl náš kadetský pár ve složení Denisa Zadáková a David Jiran. „ Denča oslavila v Itálii čerstvě desáté narozeniny a Davidovi bude jedenáct až na podzim. Patřili mezi nejmladší účastníky šampionátu. I přes velkou nervozitu obou, nakonec obsadili krásné třetí místo a získali bronzovou medaili.“ , chválí své svěřence trenérka. V seniorské kategorii měl Sportovní klub MK Kladno také své zastoupení v podání seniorského páru, Kateřina Kolářská a Robert Černý. Tito ostřílení závodníci spolu cvičí již čtvrtým rokem a mají za sebou řadu úspěchů jak z republikových, tak z mezinárodních závodů. Na tomto Mistrovství Evropy startovali spolu poprvé v seniorské kategorii a získali krásné čtvrté místo. „ Mrzelo nás to, že jsme nezískali medaili, ale Kačka s Robertem jsou ještě mladí oproti svým konkurentům a všechno mají ještě před sebou.“, dodala trenérka a majitelka klubu Michaela Kottnerová a na závěr ještě podotýká „ Gratuluji všem svým svěřencům za úspěšnou reprezentaci našeho klubu, města Kladna i ČR. Všichni podali maximální výkony a za odměnu jsme si užili poslední volný den v italském zábavném parku Gardaland. Bylo to krásné zakončení našeho působení na evropském šampionátu. K těmto úspěchům přispěla i obětavost některých z rodičů, kteří s námi celé Mistrovství Evropy absolvovali a já bych jim prostřednictvím tohoto článku chtěla moc poděkovat za jejich obětavost, trpělivost a podporu.“ „ Nyní mají děti i já zasloužené volno a odpočinek. Na podzim se koná Mistrovství světa ve sportovním aerobiku a fitness aerobiku v australském městě Golden Coast. Závodníci z našeho klubu jsou nominovaní, vše ale závisí na finančních prostředcích, které zatím nemáme.“, dodala na závěr Michaela K.